Zafer-İn Operasyonu Sektörel İstişare Toplantıları Düzenlendi

Yazdır
PDF
alt

Zafer-İn Operasyonu (TR33 Bölgesi’ndeki İşveren ve İşçilerin Uyum Yeteneğinin Arttırılması Teknik Destek Projesi) Sektörel İstişare Toplantıları 6-7 Eylül’de Manisa’da, 8 Eylül’de Uşak’ta, 9 Eylül’de Afyonkarahisar’da, 20 Eylül’de Kütahya’da düzenlendi.

İşletmelerin, sektördeki yenilik ve teknolojik gelişmeler nedeniyle değişen taleplere uyum sağlayabilmesi için insan kaynakları uyum yeteneğini güçlendirmeyi hedefleyen Operasyon kapsamında, geçtiğimiz dönemde KOBİ’lerin işgücü ihtiyaçlarını belirlemek üzere 13 sektör uzmanı tarafından, 600 işveren ve 2.000’e yakın çalışanla anket yapıldı, anketlerin sonucunda sektörel analizler gerçekleştirildi. Düzenlenen İstişare Toplantıları ile anketler sonucunda belirlenen eğitim ihtiyaçları KOBİ temsilcilerine sunuldu.

Toplantılarda KOBİ temsilcileri ile sektörlerindeki üretim planlaması, kalite yönetimi ve standardizasyon, iş sağlığı ve iş güvenliği, Ar-Ge çalışmaları, kalite yönetimi sistemi kullanım düzeyi, nakit akışı planlamasında yaşanan güçlükler, pazarlama stratejilerinin geliştirilmesi gibi konular görüşüldü, bu mevcut durumlar göz önüne alınarak işveren ve çalışanların eğitim ihtiyaçları konusunda görüşleri alındı.

Bundan sonraki aşamada KOBİ’lerin sektörlerinde rekabet edebilir hale gelmeleri için gerekli kapasite geliştirme faaliyetleri gerçekleştirilecek, Bölge çapında işveren ve çalışanlara 100.000 adam / saat eğitim verilecek.

Zafer-İn Operasyonu Teknik Destek Ekibi önümüzdeki dönemde Bölge çapında düzenlenecek Farkındalık Arttırma Toplantıları’nda İstişare Toplantıları sonuçlarından yola çıkılarak hazırlanan eğitim programlarını KOBİ temsilcileriyle paylaşacak ve ardından TR33 Bölgesi çapında eğitimler yılsonuna doğru başlayacak.

 

Resim Galerisi

alt
alt
alt
alt
alt