CBÜ-AKÜM Güdümlü Proje Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Yazdır
PDF

alt

Ajansımızın öncülüğünde ve koordinasyonunda Celal Bayar Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş.’nin liderliğinde kamu kurumları, STK’lar ve özel sektör firmaları ile işbirliği içerisinde hazırlanan Akıllı Ürün ve Üretim Sistemleri Araştırma ve Eğitim Merkezi (CBÜ-AKÜM) güdümlü projesinin bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı,  26.04.2017 tarihinde Manisa Valiliği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Sayın Ünal ÇAKICI, katılımcılara teşekkür ederek projenin Manisa ili açısından son derece önemli bir proje olduğunu belirtti. Akabinde söz alan Genel Sekreterimiz Sayın Yusuf BALCI projenin önemine dikkat çekerek proje ile Manisa ili başta olmak üzere Bölgemizin imalat sanayisindeki rekabet gücünün artırılması ve sanayide endüstri 4.0 dönüşümünün hızlandırılmasının hedeflendiğini belirtti. Ayrıca Sayın BALCI, geniş katılımlı ortaklık yapısına dikkat çekerek projenin kamu, üniversite, özel sektör ve STK işbirliği açısından örnek ve model bir proje olacağını vurguladı.

Açılış konuşmalarının ardından, projenin amaç, hedef, kapsam, bütçe vb. teknik hususlarına ilişkin Program Yönetimi Birimi Başkanı Erce ŞENGÜL tarafından bir sunum gerçekleştirildi. Sunum sonrasında CBÜ Makine Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bahattin AKGÜL tarafından proje kapsamında tasarımı gerçekleştirilmesi ve prototipi üretilmesi öngörülen katma değeri yüksek ürünlere ilişkin bilgilendirme yapıldı.

Güdümlü projeye ilişkin bilgi formu, Nisan ayı sonu itibarıyla Bakanlığın onayına sunulacak olup projedeki ilerlemelere ilişkin kamuoyuna ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.

 

 

 

Resim Galerisi

alt
alt
alt
alt
alt
alt