Zafer-İN Operasyonu Faaliyetlerine İlişkin Kütahya’da Basın Toplantısı Düzenlendi

Yazdır
PDF

altAjansımızın operasyon faydalanıcısı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığının sözleşme makamı olduğu Zafer-İN Operasyonu kapsamında yürütülen faaliyetler hakkında kamuoyunu bilgilendirmek üzere 18 Mayıs 2017’de 20 basın mensubunun katılım gösterdiği, kahvaltılı bir basın toplantısı düzenlendi.

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi NAYİR, yaptığı açılış konuşmasında TR33 Bölgesi’ndeki KOBİ’lerin küresel ölçekte rekabet edebilirliklerini desteklemek, KOBİ'lere yönelik iş destek hizmetleri sağlamak, insan kaynağı verimliliğini yükseltmek, KOBİ’lerin sürdürülebilirliklerini sağlamak amacıyla yürütülen Zafer-İN Operasyonu’nun TR33 Bölgesi için çok önemli olduğunu vurguladı.

Basın toplantısı, Zafer-İN Operasyonu tanıtım filmi gösterimi ve Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yusuf BALCI’nın Zafer-İN Operasyonu faaliyetlerine dair sunumu ile devam etti. Operasyonun amacı, kapsamı, hedef grupları, beklenen sonuçlar ve yürütülen faaliyetlerle ilgili bilgi verildi.

Temmuz 2017’ye kadar sürecek olan KOBİ çalışanlarına, işverenlerine ve kamu kurumu çalışanlarına yönelik eğitimlerin hızla devam ettiği, bugüne dek Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak’ta düzenlenen Zafer-İN Operasyonu eğitimlerinden toplamda 2.053 mavi yaka, 998 beyaz yaka, 445 kamu personeli olmak üzere toplam 3.496 kişinin yararlandığı dile getirildi.

Toplantı basın mensuplarının Zafer-İN Operasyonu’na ilişkin sorularının cevaplanmasıyla son buldu.

Resim Galerisi

alt
alt
alt
alt
alt
alt