Almanya’ya Karşılaştırmalı Değerlendirme Ziyareti Gerçekleştirildi

Yazdır
PDF

alt

TR33 Bölgesi’ndeki İşveren ve İşçilerin Uyum Yeteneğinin Artırılması (Zafer-İN) Operasyonu kapsamında Bölge’mizdeki sektör analizi sonuçlarına göre belirlenen 9 sektörle bağlantılı uluslararası mukayese çalışmaları gerçekleştirmek amacıyla 7-11 Ağustos 2017 tarihlerinde Almanya’ya karşılaştırmalı değerlendirme ziyaretinde bulunuldu.

Zafer Kalkınma Ajansı temsilcileri, Bölge’de belirlenen gıda, metal ve mobilya sektörlerinde aktif olan KOBİ’lerden katılımcılar ve Teknik Destek Ekibi temsilcilerinin oluşturduğu 12 kişilik bir heyet tarafından, Almanya’da bilgi-beceri geliştirme ve eğitim alanında uzmanlaşmış mesleki kurum ve kuruluşlardaki işleyiş modelleri, firmalarda yürütülen çalışmalar yerinde incelendi.

Çalışma ziyareti kapsamında Baden-Württemberg International’da işletme, yatırım, bilim ve araştırma merkezi yöneticileri ile görüşmeler yapıldı. Birkan Food gıda firması, Keck Holz mobilya firması, GSW, Metall Art, Walter ve Harro Höflinger metal firmalarında incelemelerde bulunuldu ve Mercedes Benz Müzesi ziyaret edildi.

Heyet ayrıca Baden-Württemberg Ekonomi Bakanlığı temsilcileri ve Sttutgart Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri ile görüşerek karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

Resim Galerisi

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt