300 Milyon Avroluk Yatırım ile Kütahya'da Kağıt Fabrikası Kurulacak

Yazdır
PDF

altAvrupa’nın en büyük ambalaj sanayi şirketlerinden biri olan Avusturyalı Hamburger Containerboard firmasının, Kütahya’da yapacağı toplam 300 milyon avroluk yatırım için Kütahya Merkez 2. Organize Sanayi Bölgesinde firmaya tahsis edilecek arazinin imza töreni, 19 Eylül 2017 tarihinde Yoncalı Gülümser Hatun Termal Otel’de düzenlendi.

13 Eylül 2017 tarihinde İstanbul’da Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı öncülüğünde gerçekleştirilen, ulusal ve uluslararası basının katıldığı tanıtım toplantısının akabinde Kütahya’daki imza töreni geniş bir katılımla gerçekleşti. Vali Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu ile İshak Gazel, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Remzi Gören, Hamburger Containerboard GmbH Genel Müdürü Harald Ganster, Hamburger Türkiye Genel Müdürü Velişah İner, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nafi Güral, Ajansımız Genel Sekreteri Yusuf Balcı, ilgili daire başkanları, iş adamları, uzmanlar ile basın mensupları katılım sağladı.

Kütahya’ya kazandırılması sürecinin başından sonuna kadar Ajansımızın etkin rol oynadığı bu yatırım ile yaklaşık 500 kişiye istihdam imkânı yaratılmış olacaktır. Projenin 2020 yılı itibarıyla tamamlanması ve yıllık 480 bin ton kâğıt üretim kapasitesine sahip olacak fabrikanın faaliyete geçmesi planlanmaktadır.

Bu yatırım, firmanın Türkiye’de gerçekleştireceği ilk sıfırdan yatırım olması açısından büyük önem arz etmektedir. Ayrıca ülkemize doğrudan yapılan ve yabancı yatırımların devam etmekte olduğunu gösteren bu yatırım, uluslararası sermayenin ülkemize duyduğu güveni göstermesi açısından da oldukça önemlidir.

Resim Galerisi

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt