Yazdır
PDF

 2017 YILI UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BİRİNCİ DÖNEM SONUÇLARI

(Referans No: TR33/17/UGE-01)

Ajansımız ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında imzalanan protokole istinaden 3 Mart 2017 tarihinde ilan edilen 2017 Yılı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Birinci Dönemi (2017UGE-01) kapsamında açılan 360 kişi kontenjanlı 12 kursa toplam 492 başvuru alınmıştır.

Eğitime katılmaya hak kazananları listesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir:

2017UGE-01 Katılımcı Listeleri

Tarih
 
Boyut
Tıklama
28-04-2017
2.07 MB
1230

Her bir kurs için 30 asil katılımcı belirlenmiş olup katılımcılara ilişkin istatistikler aşağıdaki tablolarda gösterilmektedir.

İl Kurs-1 Asil Kurs-2 Asil Kurs-3 Asil Toplam Asil Yedek Toplam
Afyonkarahisar 30 30 30 90 14 104
Kütahya 30 30 30 90 56 146
Manisa 30 30 30 90 19 109
Uşak 30 30 30 90 43 133
Toplam 120 120 120 360 132 492

2017UGE-01’e başvuru yapan her bir aday aşağıdaki hususlar dikkate alınarak puanlanmıştır:

  • Statü (kadın, genç, engelli, şehit yakını, gazi)
  • Öğrenim durumu
  • İş durumu (çalışan, emekli, işsiz)
  • İş kurmayı hedeflediği sektör
  • İş kurmayı hedeflediği sektördeki tecrübe ve deneyimleri
  • İş kurma süresi ve yeri
  • Öngörülen istihdam
  • Sermaye

Adaylar aldıkları puana göre yüksekten düşüğe doğru sıralanmış; aynı puanı alan adaylar için başvuru teslim zamanı dikkate alınmıştır. Alınan puan ve kurs kapasiteleri de gözetilerek adaylar öncelikle tercih ettikleri kurs dönemine yerleştirilmiş, yer kalmaması durumunda da farklı tarihteki bir kursa alınmıştır. Asil listeye girmek için yeterli puanı alamayan adaylar ise yedek listeye kaydedilmiştir. Asil listede yer alan katılımcılardan kursa katılmayacak olanlar olması durumda yedek listedeki adaylar bulundukları yedek sırasına göre davet edilecektir.

Kurslar aşağıdaki takvime göre saat 09:00 – 17:00 arasında gerçekleştirilecek olup asil listedeki katılımcıların en geç saat 08:45’de kurs yerinde hazır olması gerekmektedir.

İl Kurs-1 Kurs-2 Kurs-3
Afyonkarahisar

Tarih: 08.05.2017-12.05.2017

Yer: Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası

Eğitmen: Emre Burak TAĞ

Tarih: 22.05.2017-26.05.2017

Yer: Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası

Eğitmen: Emre Burak TAĞ

Tarih: 29.05.2017-02.06.2017

Yer: Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası

Eğitmen: Emre Burak TAĞ

Kütahya

Tarih: 08.05.2017-12.05.2017

Yer: Zafer Kalkınma Ajansı

Eğitmen: Siyami VANLI

Tarih: 22.05.2017-26.05.2017

Yer: Zafer Kalkınma Ajansı

Eğitmen: Siyami VANLI

Tarih: 29.05.2017-02.06.2017

Yer: Zafer Kalkınma Ajansı

Eğitmen: Siyami VANLI

Manisa

Tarih: 08.05.2017-12.05.2017

Yer: Yunusemre Belediyesi Meclis Salonu

Eğitmen: Utku YILMAZER

Tarih: 22.05.2017-26.05.2017

Yer: Yunusemre Belediyesi Meclis Salonu

Eğitmen: Utku YILMAZER

Tarih: 29.05.2017-02.06.2017

Yer: Elginkan Vakfı Eğitim Salonu

Eğitmen: Utku YILMAZER

Uşak

Tarih: 08.05.2017-12.05.2017

Yer: Uşak Ticaret ve Sanayi Odası

Eğitmen: Tuğçe Hanım ERSOY

Tarih: 22.05.2017-26.05.2017

Yer: Uşak Ticaret ve Sanayi Odası

Eğitmen: Tuğçe Hanım ERSOY

Tarih: 29.05.2017-02.06.2017

Yer: Uşak Ticaret ve Sanayi Odası

Eğitmen: Tuğçe Hanım ERSOY