HOPES Proje Teklif Çağrısı (Son Başvuru: 1 Mayıs 2017)

Yazdır
PDF

Başvurulacak Yer: Campus France

Son Başvuru Tarihi: 1 Mayıs 2017

Asgari Hibe: 6.000 Avro

Azami Hibe: 60.000 Avro

Proje teklif çağrısı boyunca Mısır, Kuzey Irak, Ürdün, Lübnan, Türkiye veya Suriye'den en fazla 40 proje desteklenecektir.

Desteklenecek projelerin süresi en fazla 18 aydır.

Uygun Başvuru Sahipleri: Yerel veya bölgesel eğitim kurumları ve kuruluşları

Program İçeriği:

HOPES, Suriye’den gelen mültecilere ve Türkiye, Mısır, Kuzey Irak, Ürdün gibi ev sahibi ülkelere yönelik yenilikçi eğitim girişimlerini ve kısa vadeli projeleri desteklemek için bir proje teklif çağrısı başlatmıştır.

HOPES, Suriyelilerin ve yüksek mülteci nüfusundan etkilenen ev sahibi ülkelerdeki gençlerin eğitim ihtiyaçlarına doğrudan hitap ederek var olan durumu önemli ölçüde iyileştirmeyi hedeflemektedir. Proje teklif çağrısının amacı, yenilikçi yüksek eğitim seçenekleri ve dil kursları da dâhil olmak üzere yükseköğrenim programlarına ve eğitim kurslarına kaydolan ve eğitilen, ortaokul sonrası yaştaki Suriyeli ve ev sahibi ülkelerdeki genç sayısını arttırmaktır.

HOPES, eğitim ve öğretim kurumlarının mültecilerin özel durumlarıyla baş edebilme kapasitelerini artırmayı, Suriyeli ve ev sahibi ülkelerdeki gençleri daha ileri yükseköğrenime erişim imkânlarıyla donatmayı amaçlamaktadır. Bunun yanında çevrimiçi kaynaklara, yenilikçi kurslara ve eğitim desteğine daha iyi erişim yoluyla mülteci eğitimini geliştirmeyi hedeflemektedir.

Bilgi: http://www.campusfrance.org/en/page/eu-funded-project-hopes