afyonkarahisar yegep tarim maden cevre enerji kutahya yegep tarim maden cevre enerji goc nedenleri anketi   
    manisa yegep tarim maden cevre enerji usak yegep tarim maden cevre enerji
  2017-02 UGE Başvurusu İçin Tıklayınız.   2017 Yılı Teknik Destek Programı İçin Tıklayınız.   KAYS Portalı İçin Tıklayınız. Yerel Ekonomik Gelişme Programları (YEGEP) İçin Tıklayınız. TR33 Bölgesi Bölge Planı 2014-2023 İçin Tıklayınız.
 

Biz,

 • dinamik bir takım ruhuna sahip,
 • kaliteli hizmet sunan,
 • öğrenen ve öğreten,
 • başlattığı her girişimi Zafer`le taçlandıran bir ekibiz.

T.C. Zafer Kalkınma Ajansı*, Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak illerimizi kapsayan ve ‘TR33’ olarak sınıflandırılan bölgede hizmet vermek üzere 14.7.2009 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulmuş olup, ülke genelinde faaliyet gösteren 26 Kalkınma Ajansı arasındaki yerini almıştır.

 

Yeni Bir Cazibe Merkezi

Sanayi, Tarım ve Turizm sektörlerinin pek çok kolunda iddialı, üreten, gelişen ve yenileşen bir bölgedir TR33.

Farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış, kuruluşun ve kurtuluşun bölgesi TR33, güçlü girişimcilik geleneği ve zengin doğal & beşeri kaynakları ile geleceğin cazibe merkezi olmak yolunda hızlı ve güvenilir adımlarla ilerliyor.


Yenilikçi ve Katılımcı Planlama

Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak ve Manisa illerinin oluşturduğu TR33 Bölgesi'nin geleceğini planlıyoruz. TR33 Bölgesi 2014-2023 Bölge Planı'nda yer alan

"Ekolojik dengeyi gözeten, bilgi temelli ekonomisi ile katma değer yaratan, rekabet gücü ve yaşam kalitesi artan, dengeli büyüyen, gelişen ve öğrenen bölge"

vizyonuna ulaşmak için tüm yerel aktörlerle işbirliği içerisinde çalışıyoruz.

Proje Sizden, Destek Bizden

Fikirler projeye, projeler yatırıma dönüşüyor...

Özel sektör, kamu kesmi ve sivili toplum kuruluşlarının projelerini hayata geçiriyoruz. Temel destek mekanizmalarımız:

 • Proje Teklif Çağrısı
 • Teknik Desteği
 • Doğrudan Faaliyet Desteği
 • Güdümlü Proje Desteği
 • Faiz ve Faizsiz Kredi Desteği

Kazançlı Yatırım Kapısı

Yatırımcılar kazanıyor, TR33 Bölgesi kalkınıyor...

TR33 Bölgesi cazip yatırım ortamı ile yatırımcılara ciddi fırsatlar sunuyor.

Yatırım Destek Ofislerimiz, fikir aşaması da dahi olmak üzere yatırımın her aşamasında yerli ve yabancı yatırımcılara ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyor.


T.C. Zafer Kalkınma Ajansı

Menu type not exists!

HaberlerAvrupa’nın en büyük ambalaj sanayi şirketlerinden biri olan Avusturyalı Hamburger Containerboard firmasının, Kütahya’da yapacağı toplam 300 milyon avroluk yatırım için Kütahya Merkez 2. Organize Sanayi Bölgesinde firmaya tahsis edilecek arazinin imza töreni, 19 Eylül 2017 tarihinde Yoncalı Gülümser Hatun Termal Otel’de düzenlendi.
Mimar ve Mühendisler Grubu’nun öncülüğünde, Kalkınma Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde, Milli Savunma Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesinin destekleri ile organize edilen 2. Ar-Ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi, 6-7 Eylül 2017 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilmiştir.
TR33 Bölgesi’ndeki İşveren ve İşçilerin Uyum Yeteneğinin Artırılması (Zafer-İN) Operasyonu kapsamında Bölge’mizdeki sektör analizi sonuçlarına göre belirlenen 9 sektörle bağlantılı uluslararası mukayese çalışmaları gerçekleştirmek amacıyla 7-11 Ağustos 2017 tarihlerinde Almanya’ya karşılaştırmalı değerlendirme ziyaretinde bulunuldu.
Zafer-İN Operasyonu kapsamında, Ağustos 2017 sonuna kadar sürecek olan KOBİ çalışanlarına, işverenlerine ve kamu kurumu çalışanlarına yönelik eğitimler hızla devam ediyor.   
TR33 Bölgesi’ndeki İşveren ve İşçilerin Uyum Yeteneğinin Artırılması (Zafer-İN) Operasyonu çerçevesinde Portekiz’e ziyarette bulunuldu.
2017 Yılı Teknik Destek Programı 2. Dönem (KAYS 3. Dönem) kapsamında Ajansımıza toplam 30 adet faaliyet başvurusu yapılmıştır. 25.07.2017 tarihinde sona eren ön inceleme ve nihai değerlendirme neticesinde 30 adet faaliyet başarılı bulunarak desteklenmeye hak kazanmıştır.
Ajansımızın 2017-07 sayılı Yönetim Kurulu Toplantısı 26 Temmuz 2017 tarihinde Kütahya İli Gülümser Hatun Termal Otel’de yapılmıştır.
2017 Yılı Teknik Destek Programı 1. Dönem (KAYS 2. Dönem) kapsamında Ajansımıza toplam 58 adet faaliyet başvurusu yapılmıştır. 09.06.2017 tarihinde sona eren ön inceleme ve nihai değerlendirme neticesinde 56 adet faaliyet başarılı bulunarak desteklenmeye hak kazanmıştır.
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, Zafer Kalkınma Ajansının faydalanıcısı olduğu "TR33 Bölgesi'ndeki İşveren ve İşçilerin Uyum Yeteneğinin Arttırılması" Projesi (Zafer-İN) kapsamında düzenlenen Tekstil ve Deri Sektöründe Nitelikli İş Gücü Konferansı, 23 Mayıs 2017 tarihinde 280 kişinin katılmıyla Uşak Üniversitesinde gerçekleşti.  
Ajansımızın 2017-05 sayılı Yönetim Kurulu Toplantısı 23 Mayıs 2017 tarihinde Kütahya İli Çavdarhisar İlçesi GDZ Hotel’de yapılmıştır.
 
 
 
 
 •  
   
   
   
   
   
 •  
   
   
   
   
   
 •  
   
   
   
   
   
 •  
   
   
   
   
   
 •  
   
   
   
   
   
 •  
   
   
   
   
   
 •  
   
   
   
   
   
 •  
   
   
   
   
   
 •  
   
   
   
   
   
 •