Ortak Arama / Fırçalı Ağız Bakım Aparatı (FABA)'nın Üretim ve Pazarlanması

Yazdır
PDF
KISA ÖZGEÇMİŞ:
Ürünüm FABA nın Faydalı model fikir patentinin bende olması ve ürünümün özelliği olan Diş ipi,Diş fırçası,Kürdan ve Dil temizlemesinin bir arada olduğu ürünün dünyada üretilmemesi.
 
Bu ürünü üretmek için yıllardır yaptığım araştırmalar sonucu ulaştığım bilgi birikimi ve tecrübeye sahip olmam. Bu ürünü üretmek için 2013 ocakta  ERBUER Kişisel Bakım ve Sağlık Ürünleri imalatı Paz. ve Tic. Firmasını kurdum ve KOSGEB den girişimcilik desteği aldım ama malesef yanlış insanlar iş yapmam nedeniyle dolandırıldım ve KOSGEB desteklerinden faydalanamadım. Firmamı girişimlerim sonuç vermez ise 2015 ocakta kapatacağım.
 
ÜRÜNÜN AMACI VE KULANIMI :
İnsanların ev dışında yediği yemeklerden sonra sağlık ,hijyen ve görsellik açısından ağız bakımlarını Pratik şekilde yapabilmerini sağlayan FABA(Fırçalı Ağız Bakım Aparatı) promasyon ürünü piyasada bu alanda açık olan gereksimi, Lokanta,Restoran,otel,Havayoları,Benzin istasyonları,Vb..’ de  gidermek için tasarladım.
 
ÜRETİM PLANIM :
    Aşama: Ürünümün öncelikle kalıplarını hazırlamak ile başlıyacağım bu kalıplar ürünüm FABA nın gövdesini oluşturan Plastik enjeksiyon kalıbı, FABA nın fırça kısmını üretmek için; Diş fırçası makinasının fırça ağız kısmını FABA ya göre kalıpla dizaynı, FABA nın içine konacak diş macununun paketlenmesi için kalıp, FABAnın tekli paketlenmesi için gerekli paket kalıbı.Bu kalıp aşamaları en hızlı biçimde 3 Ayda tamamlanır.
 
   Kalıpların, dişfırçası makinasının temini,diş macınu paketleme makinası temini, FABA nın tekli paketlemesi için gerekli  makinanın temini ile birlikte imalat seviyesine 90 günün yeterli olacağını düşünüyorum.
 
Benim ürünümü üretmek için birkaç üretim ekibi olmakla beraber ürünümün plastik(ABS,PE,PP)enjeksiyon üretiminde  sağlık ürünleri üreten  Kalıp ve enjeksiyon üretimi yapan firma ile  üretmeyi ürünümüz FABA(www.f-a-b-a.com) nın fırça kısmını üretmek için diş fırçası makinası almak gerkiyor veya bu makinayı alıp bize fason üretebilecek firma ile çalışmak gerek. Paketleme ev seregrafiyi kendi firmamız yapacaktır.Pazarlama alanında kendi bilgi, becerim ve çevrem sayesinde kolaylıkla ekibimi kurup hızlı bir satış yapma politikam vardır.
 
ORTAKLIK YAPACAĞIM FİRMA: Üretim için maddi veya çözüm ortağı olarak ortaklık yapabilir fakat diş fırçası makinası olan çözüm ortağı olmadığı taktirde çinden makina alınarak üretilmesi gerek bu nedenle finans ortağı da gerekli.