2016 Yılı Proje Teklif Çağrıları Kapsamında 58 Projeye 25 Milyon TL Destek

Yazdır
PDF

alt

2016 Yılı Proje Teklif Çağrıları kapsamında 30 Mart 2016 tarihinde ilan edilen Yenilikçi KOBİ Mali Destek Programı (YKMDP) ile Sürdürülebilir Çevre Altyapı Mali Destek Programı (SÜÇEP) proje değerlendirme sonuçları 31/08/2016 tarihli ve 2016-10 sayılı Yönetim Kurulu Toplantısı’nda karara bağlanmıştır.

Proje değerlendirme sonuçlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir:

2016 PTÇ Proje Değerlendirme Sonuçları

Tarih
 
Boyut
Tıklama
31-08-2016
157.2 KB
1957

Yapılan değerlendirmeler neticesinde 58 proje 24,96 Milyon TL hibe desteği almaya hak kazanmış olup öngörülen toplam yatırım tutarı 51,04 Milyon TL'dir.

Detaylı istatistikler aşağıda gösterilmektedir.

Asil Liste’de yer alan başvuru sahiplerine, önümüzdeki haftalar içinde, resmi yazıyla sözleşme sürecine, revize bütçelerine ve hazırlanması gereken belgelere ilişkin bilgilendirme yapılacaktır. Desteklenmeye hak kazanan başvuru sahiplerinin Ajans ile sözleşme imzalamadan önce herhangi bir satın alma, ihale vb. yükümlülük doğuracak faaliyete başlamamaları gerekmektedir. Hazırlık faaliyetleri (sözleşme için gerekli belgelerin hazırlanması, teminat alınması vb.) haricinde sözleşme imzalamadan önce proje bütçesinde maliyet unsuru içeren herhangi bir faaliyete başlanması durumunda bu maliyetler uygun kabul edilmeyecek ve desteklenmeyecektir.

Projesi başarılı olmuş ancak Yedek Liste’de yer alan başvuru sahiplerinin ise şu aşamada hazırlamaları gereken herhangi bir belge veya yapmaları gereken herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Kalkınma ajansları mevzuatına göre Asil Liste’de yer alan ancak sözleşme imzalamayan başvuru sahipleri olması durumunda Yedek Liste’de bulunan proje sahiplerine puan sıralaması esas alınarak davet gönderilecektir.

Projesi başarısız olmuş başvuru sahiplerine, projelerinin değerlendirme detaylarına ilişkin ayrıca yazılı olarak bildirimde bulunulacaktır. Bunun haricinde, projesi başarısız olmuş paydaşlarımız, Asil Liste ile sözleşme imzalama sürecini müteakip, telefonla aramak veya randevu almak suretiyle projeleri kapsamında tespit edilen eksiklikler/hatalara ilişkin Ajans uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirler.

Projesi başarılı olmuş başvuru sahiplerini tebrik eder; Bölgemizin başlatmış olduğu kalkınma hamlesine, proje hazırlamak suretiyle destek vermiş olan tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

Kamuoyuna ilanen duyurulur.