Ajans Hizmet Binamız Erişilebilirlik Belgesi Aldı

Yazdır
PDF

alt

Kütahya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu tarafından Zafer Kalkınma Ajansı Hizmet Binasına Erişilebilirlik Belgesi verilmiştir.

Ajansımız, engelli vatandaşlar tarafından hizmet binasının rahatlıkla ziyareti ve kurumda verilen hizmetlerin engelliler tarafından yardım görmeden alınabilmesi için gerekli düzenlemeleri yaparak, ilgili komisyon tarafından yapılan denetleme sonucu söz konusu belgeyi almaya hak kazanmıştır. Binada, Braille alfabesiyle hazırlanan yönlendirme panosu, engelli vatandaşlarımıza özel WC, hissedilebilir yüzey ve sesli acil çıkış yönlendirme sistemi gibi birçok düzenleme yapılmıştır.

Ayrıca ilimiz Sosyal Güvenlik  İl Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu il Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri  Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezi Müdürlüğü, İl Özel İdaresi ve Yoncalı Fizik Tedavi Rehabilitasyon Hastanesi’nin  erişilebilirlik standartlarına uygunluğu yönünden inceleme ve denetleme yapılmıştır. Yapılan inceleme ve denetim sonucunda adı geçen kurumlar da Erişilebilirlik Belgesi almaya hak kazanmışlardır. Erişilebilirlik Belgeleri, 28.09.2016 tarihinde İl Müdürü Sayın Ömer TURAN tarafından kurum yetkililerine takdim edilmiştir.

Resim Galerisi

alt
alt
alt