Portekiz’e Karşılaştırmalı Değerlendirme Ziyareti

Yazdır
PDF

altTR33 Bölgesi’ndeki İşveren ve İşçilerin Uyum Yeteneğinin Artırılması (Zafer-İN) Operasyonu çerçevesinde Portekiz’e ziyarette bulunuldu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Avrupa Birliği tarafından desteklenen, Ajansımızın faydalanıcısı olduğu Zafer-İN Operasyonu çerçevesinde, TR33 Bölgesi’ndeki sektör analizi sonuçlarına göre belirlenen 9 sektörle bağlantılı uluslararası mukayese çalışmaları gerçekleştirmek amacıyla 17-21 Temmuz 2017 tarihlerinde Portekiz’e karşılaştırmalı değerlendirme ziyaretinde bulunuldu.

Zafer Kalkınma Ajansı temsilcileri, Bölge’de belirlenen plastik, seramik ve tekstil sektörlerinde aktif olan KOBİ’ler ve Teknik Destek Ekibi temsilcilerinden oluşan 11 kişilik bir ekip, Portekiz’de bilgi-beceri geliştirme ve eğitim alanında uzmanlaşmış mesleki kurum ve kuruluşlardaki işleyişi, firmalarda yürütülen çalışmaları inceleme fırsatını buldu.

Çalışma ziyareti kapsamında Tekstil Derneği, CITEVE -Giyim Teknolojileri Merkezi- ve Minho Üniversitesi Teknoloji Merkezi PIEP ile görüşmelerde bulunuldu, REVIGRES seramik firması, Empresa ERIUS (VALERIUS Group) ve VIANAGRES firmalarında incelemelerde bulunuldu. Heyet ayrıca Viana do Castelo Büyükşehir Belediye Başkanı ve İşverenler Konfederasyonu Başkanı ile görüşerek karşılıklı fikir alışverişi gerçekleştirdi.

Resim Galerisi

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt