Uşak 10. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar'ında

alt

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Anonim Şirketi (İZFAŞ) iş birliğinde düzenlenen Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi, 10'uncu kez kapılarını açtı.

Türkiye'nin en önemli turizm buluşmaları arasında gösterilen fuarın bu yılki partner ülkesi Ürdün'ün Akabe şehri, partner ili ise Mersin olarak belirlendi. 36 ülkeden ve 60 ilden seyahat acentaları, tur operatörleri, iş ve kongre turizmi, bakanlıklar, konsolosluklar, oteller, tatil köyleri gibi sektör temsilcilerinin yer aldığı fuarda, katılımcı ile ziyaretçilere özellikle sağlık ve gastronomi turizmi konularında yoğun tanıtımlar yapılacak.

Fuarın açılışı Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy’un yaptığı konuşmalar sonrasında kurdele kesilmesiyle gerçekleştirildi.

Açılış programının ardından ülke ve illerin stantlarını ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Uşak Valiliğince hazırlanan resim sergisini ziyaret etti. Kültür ve Turizm Bakanı Avcı ve beraberindeki heyet Uşak ili standına gelişinde Vali Ahmet Okur tarafından karşılandı. Standı ziyareti sırasında Bakan Avcı'ya, Vali Okur tarafından ilimiz hakkında bilgi verildi.

10. Travel Turkey İzmir Fuarında Uşak'ın önemli değerlerini ön plana çıkartmayı hedeflediklerini ifade eden Vali Ahmet Okur, "Bölgemiz turizm açısından da her geçen yıl ilerleme kaydetmektedir. İlimiz de Ege Bölgesinin turizmdeki avantajından faydalanabilmesi için yoğun çaba sarf etmekteyiz. Fuarlar vesilesiyle yerli ve yabancı ziyaretçilerimize kendimizi en iyi şekilde tanıtabilmenin gayreti içindeyiz. Bu yıl 10.su düzenlenen Travel Turkey Fuarından ilimizin tanıtımı açısından en iyi şekilde faydalanabilmeyi umuyoruz. Fuarda ilimizin en belirgin yönleriyle ön plana çıkması için çalışmalar yaptık, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızı Travel Türkiye Fuarına ve Uşak ili standına bekliyoruz" dedi.

Uşak'ın tarihi, turistik ve kültürel değerlerinin yanı sıra çeşitli ürünlerin değerlerinin anlatıldığı stantta çeşitli tanıtım materyalleriyle ziyaretçilere Uşak hakkında bilgiler sunuldu.

Vali Okur, stantta bulunduğu sıralarda Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'nın yanı sıra Kütahya Valisi, Mersin Valisi, Amasya Valisi ile illerin belediye başkanları, ticaret odası başkanlarını ağırladı.

Resim Galerisi

alt
alt
alt
alt